ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР

Інклюзивно-ресурсний центр Тиврівської селищної ради (далі ІРЦ) створений  з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у професійно-технічних навчальних закладах, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини з особливими освітніми потребами, надання їм психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження. Центр створено рішенням сесії Тиврівської районної ради від 22.07.2018 р.  Затверджено штатний розпис в кількості 10,25 ст, на даний час в ІРЦ працюють -  керівник (директор) - 1, фахівці (консультанти) - 6, прибиральниця – 0.25ст. ІРЦ забезпечено окремим приміщенням та всім необхідним обладнанням. На даний час ІРЦ обслуговує Тиврівську ТГ, Гніванську ТГ, Сутисківську ТГ, Агрономічненську ТГ. Кількість дітей на території обслуговування -10100 , обстежено 451 дитину.

Одним із завдань інклюзивно-ресурсного центру є надання психолого- педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами, які навчаються у закладах дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти та інших закладах освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти (не відвідують заклади освіти) та не отримують відповідної допомоги.

Корекційно-розвиткові послуги – це групові та індивідуальні заняття, що спрямовані на корекцію порушень шляхом розвитку особистості дитини з особливими освітніми потребами, її пізнавальної діяльності, емоційно-вольової сфери та мовлення.

Психолого-педагогічні послуги - це комплексна система заходів з організації освітнього процесу та розвитку особи з особливими освітніми потребами, що передбачені індивідуальною програмою розвитку та надаються педагогічними працівниками закладів освіти, реабілітаційних установ системи охорони здоров’я, соціального захисту, фахівцями інклюзивно-ресурсного центру.